صنعت چاپ چیست؟

صنعت چاپ چیست؟

صنعت چاپ از جمله مراکزی است که در آن بخش های مختلفی را در این حوزه در بر می گیرد که می توان از آن به چاپ انواع تصاویر، چاپ کارت ویزیت، چاپ آلبوم عکس، چاپ تقویم، چاپ بر روی پارچه و دیگر انواع آن اشاره کرد که کاربردهای زیادی برای شرکت ها و اشخاص خصوصی دارد. در واقع صنعت چاپ تاریخچه بسیار قدیمی دارد و طی سالیان زیادی به شکل امروزی درآمده است، به همین جهت ما در سایت تولیدات که یکی از بزرگترین پلتفرم های مشاغل در ایران است توانسته تا کنون بسیاری از صاحبان کسب و کار را معرفی و افراد زیادی به شناخت این دسته از مشاغل برسند.

  مراحل مهم چاپ کدام است؟

چاپ و بسته بندی تهران و یا سایر شهرهای ایران برای چاپ یک محصول بایستی موارد زیادی را رعایت کنند تا به نتیجه دلخواه مشتری برسند.

 1. اولین مرحله کار در مرکز چاپ در تهران و یا شهرهای دیگر این است که طرح مورد نظر به خوبی طراح شود و قبل از آن بررسی های لازم در خصوص هویت بصری آن گرفته شود و در نتیجه می توان گفت که شما بایستی طرح مورد نظر خود را به بهترین شکل طراحی و یا از مرکز خدمات چاپ بخواهید که این کار را برای شما انجام دهند.
 2. دومین مرحله این است که چاپخانه چاپ و بسته بندی مواد لازم جهت آماده سازی را فراهم با توجه به سلیقه مشتری و نوع موارد کاربردی آن ها را فراهم و با ظرافت کامل آماده شود.
 3. مرحله آخر، خروجی کار است که بدین شکل که  مرکز چاپ و طراحی در تهران و یا شهر محل سکونت شما بایستی عینا آن محصول را به  مشتری تحویل نماید و هیچ مغایرتی با محصول سفارش داده شده از سوی مشتری نداشته باشد.

انواع چاپ چیست؟

انواع چاپ بر اساس سفارش مشتری انتخاب می شود و بر همان رویه نیز به او تحویل داده خواهد شد. پس بر همین اساس به انواع زیر  تقسیم  بندی می شود:

 • چاپ افست که این نوع چاپ را در خصوص انواع پروژه های تبلیغاتی عمدتا شاهد هستیم.
 • چاپ فلکسو این نوع چاپ در مواردی به کار برده میشود که نیاز به بسته بندی وجود دارد.
 • چاپ هلیوگراور، این نوع از چاپ که توسط مرکز  چاپ و بسته بندی در تهران و یا سایر محل های سکونت شما صورت گرفته و در اختیار مشتری قرار می گیرد.
 • چاپ سیلک اسکرین:این مدل اصولا برای  تبلیغات چاپ های تفکیکی استفاده می شود.
 • چاپ لترپرس:این نوع از چاپ برای چاپ های برجسته است که از قدیم رواج داشته است.
 • چاپ دیجیتال: این مدل برای انواع چاپ استفاده می شود.

چاپ تمام رنگ چیست؟

برای این نوع از چاپ ما به رنگ های اصلی نیاز داریم در واقع جوهره ی اصلی این کار از رنگ های مادر مانند قرمز، آبی، زرد، سبز و دیگر نشات می گیرد و در نتیجه می توان گفت که مرکز چاپ در تهران و یا شهرهای دیگر که لیست کامل آن در سایت تولیدات آورده شده است بایستی که به انواع رنگ در تهران آشنا بوده و در نهایت در خروجی کار یک تنالیته بسیار زیبا به مشتری تحویل دهد در غیر این صورت نمی توان آن چاپ  را بک چاپ رنگی مرغوب و با کیفیت دانست.

پس در نتیجه یک چاپ تمام رنگ به خودی خود نه تنها مشتریان زیادی دارد بلکه از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است.

اما توجه داشته باشید چشمان ما همیشه بسیاری از رنگ ها را کمی پر نور تر می بیند و از براقی خاصی نیز برخوردار تر است پش همیشه یک رنگ با آنچه که ما میبینیم بسیار متفاوت تر است و با آگاهی از این موضوع به کار چاپخانه توجه بیشتری کنیم.

در نتیجه می توان گفت که چاپ تمام‌رنگی نوعی چاپ چهار رنگ بوده که  اصطلاحا به آن CMYK می گویند.

می توان  چاپ سیاه و سفید را مثال زد که روند نیم‌سایه دارد و جهت خلق هر طیفی از سایه‌های رنگی استفاده می شود.

این مدل از چاپ که توسط مرکز چاپ در تهران و یا شهرهای دیگر صورت می گیرد ، کاملا متفاوت با چاپ های سیاه و سفید است و به دلیل رنگی بودنشان گران تر می باشند. که ما در زیر  به دلایل آن به طور کامل اشاره کرده ایم.

 • در اینجا به جای یک جوهر ، چهار جوهر درگیر هستند که  و هریک از طریق پلات چاپی خودشان پرینت می‌کنند، و در نتیجه به دلیل چاپ به این روش، هزینه بسیار بالاتر می رود.
 • فشارهای چاپی رنگی که در نوع چاپ خود را نشان می دهند بایستی که هر چهار جوهر را پشت سرهم بر روی یک صفحه پیاده کنند و در نتیجه این کار دقت و زحمت بسیار بیشتری می خواهد که خود هزینه کار را افزایش می دهد. .
 • کاغذی که برای چاپ های رنگی استفاده می شود بسیار مقاوم تر بوده و سعی می شود که مدلی از آن انتخاب گردد که به راحتی رنگ پس نداده و خراب نشود. و این یکی از دلایل گرانی چاپ رنگی است.

سایت تولیدات چه کمکی در صنعت چاپ و تکثیر به ما می کند؟

سایت تولیدات همان طور که گفته شد یکی از بزرگترین پلتفرم های معرفی مشاغل در ایران است که توانسته بسیاری از کسب و کار ها را معرفی و در نتیجه آن نیز افراد زیادی با آن مشاغل آشنا شوند و به هر کدام از آنها که در سایت معرفی و ویژگی هایشان بیان شده مراجعه و سپس نیازهای خود را برطرف سازند از سوی دیگر نیز، بازاریابی دقیق تری از سوی  کسب و کارها شکل گرفته است و با توجه به امکانات به روز تولیدات در بالاترین سطح معرفی شده اند. 

کلام آخر

ما در این مقاله در خصوص پیشینه صنعت چاپ و انواع آن صحبت کرده ایم که تا شما با آگاهی کامل در خصوص انتخاب نوع چاپ خو اقدام نمایید. پس می توان گفت که هر چه شما این میزان از توجه خود را بالاتر ببرید می توانید یک مرکز خدمات چاپ بسیار خوب  توسط سایت تولیدات در شهر خود پیدا کنید. چرا که ما تمام شرایط و ویژگی های این مراکز را به صورت جداگانه در سایت ذکر کرده ایم.

دیدگاه ها

نظری یافت نشد

دیدگاه خود را ثبت کنید

امتیاز:
# صنعت چاپ
1401/7/2

مطالب مرتبط

پلتفرم تولیدات علاوه بر اینکه گام به گام تا پیشرفت کسب و کارتان همراه با شماست، سعی بر آن دارد تا اطلاعات تخصصی را که هر مدیر و دارنده ی کسب و کاری باید بداند، در اختیار شما بگذارد و علاوه بر ساختن حرفه ای مجموعه تان، مدیران حرفه ای نیز پرورش دهد.

مقاله ای یافت نشد